Sjølv om Flora er ein del av Kinn kommune velger skrgruppa fortsatt å arrangere Floramesterskapen på ski. Søndag gjekk mesterskapen på Humlestøylen. Det var utfordrande smøtetilhøve og vanskar å treffe riktig, men alle kom i mål.
Resultatlista er ikkje delt i årsklassar for herre og dameløparane slik som på premieutdelinga.
Floramesterskapen på Humlestøl 13.02.22 | ||||||
Kort løype u/tid | 5 km | |||||
2018 | Kristian Aarseth Kjellevoll | Damer | Margunn Eikås Endestad | 20,41 | ||
Solveig Svardal | 23,15 | |||||
2017 | Adelen Sophie Havn | |||||
Johannes Nygård | 10 km | |||||
Nora Skorpen Ommedal | Herrar | Jan Arve Solheim | 28,28 | |||
Ine Terøy Knapstad | Stig Solheim | 31,46 | ||||
Arne Odd Løkkebø | 31,48 | |||||
2 km | Tore Øren | 32,19 | ||||
2016 | Adelen Eikefjord Taigla | 20,33 | Frode Langedal Aune | 35,57 | ||
Aurora Wilhelmsen Solheim | 20,31 | Otto Ramsdal | 39,57 | |||
Brage Wilhelmsen Solheim | 19,35 | Rune Horgen | 44,17 | |||
Lukas Øyen Eliassen | 18,11 | |||||
Tarjei Troland Olsbø | 14,51 | Trim | ||||
Andenes Ørjan | ||||||
2015 | Viljar Humlestøl | 14,29 | Eliassen Nils Magnus | |||
Thea Taigla Erdal | 15,08 | Grøneng Fred Arild | ||||
Jorun Barlund Aarøy | 19,46 | Karstad Nancy | ||||
Frøya Østvik Andenes | 15,14 | Knapstad Joakim | ||||
Emily Taigla Endestad | 11,53 | Knapstad Marianne | ||||
Knapstad Vidar | ||||||
2014 | Andreas Nygård | 11,26 | Langedal Odd Arne | |||
Markus Øyen Eliassen | 18,53 | Nygård Stine Øtterhals | ||||
Martine Skorpen Ommedal | 16,29 | Olsbø Aleksander | ||||
Rikke Terøy Knapstad | 10,39 | Ommedal Kjetil | ||||
Sondre Troland Olsbø | 11,31 | Solheim Anita Endestad | ||||
Tuva Helen Østvik Andenes | 12,54 | Solheim Ruth | ||||
Solheim Trine | ||||||
2013 | Adrian Aarseth Kjellevoll | u/tid | Solheim Øyvind | |||
Ailo Havn | 9,42 | Sundal Solveig | ||||
Erle Humlestøl | 11,10 | Svardal Børge | ||||
Hedda Wilhelmsen Solheim | 11,22 | Terøy Linn Therese | ||||
Lukas Bergli | 15,38 | Troland Caroline | ||||
Sondre Hollevik Jørgensen | 9,15 | Øren Odd Magne | ||||
Østvik Malin Skorpen | ||||||
2012 | Sanna Langedal Sortland | 10,12 | Aarseth Vivian | |||
Ida Endestad Solheim | 9,45 | |||||
Håvard Lyngstad Svardal | 8,59 | |||||
Fredrik Fraas Øren | 7,46 | |||||
2011 | Emil Alexander Sæterlid | u/tid | ||||
2010 | Rikke Fraas Øren | 6,55 | ||||
Gulla Langedal Sortland | 7,17 | |||||
William Aarseth Kjellevoll | 7,24 | |||||
3 km | ||||||
2009 | Alf Erik Knapstad | 12,30 | ||||
Andrine Langedal Horgen | 13,07 | |||||
2008 | Frida Fraas Øren | 11,57 | ||||
Linn Therese Sæterlid | u/tid | |||||
Isak Olsbø | u/tid |